3 Kasım 2012 Cumartesi

nişandan notlar... 1

Çookk izleyicisi olan ve mail yağmuruna tutulan bir blogger değilim (ki öyle bir derdim de yok)

ama nişanlandığımızı yazdığım yazıdan sonra bazı sorular gelmeye başladı e-maille.. şaşırdığımı belirtmeliyim, insanlar ne kadar dikkatli ve ilgililermiş aslında :)

Neyse...

uzun zamandır yazacağım bir türlü fırsat bulamadım, o yüzden kısa kısa yazacağım :) Bu arada nacizane "aman dikkat edin" diyeceğim konular da olacak... en güzel gününüz sayılan bir günde sinir harbi yaşamak istemiyorsanız aman dikkat :)


Elbisem Oleg Cassini. Bu marka uygun fiyatlı gelinlikleriyle hep aklımdaydı zaten. Kızkardeşim ile bi gidip baksak mı dedik, gittik ve aldık :) 300 TL tam da düşündüğüm bütçedeydi. Ama diyorum ki "aman dikkat" Oleg Cassini'de tadilat YAPTIRMAYIN. Sadece belinden azıcık daraltacaklardı, bir aldık elbiseyi boyu kısalmış ! Skandal. Ben onu yüksek topuklu ayakkabı ile giymek istiyordum. Mağazaya geri götürdük, başta hatalarını kabul etmediler, 1-2 cm kısalmış birşey olmaz, kısa topuklu ayakkabı giyin diye akıl da verdiler. Pınar bir aptala anlatır gibi elbiseyi bu haliyle asla almayacağımızı tek tek anlatınca ve kararlı görününce geri aldılar. Elbisenin aynısını 1 beden küçüğünü aldık. Ben biraz diyet yapmak zorunda kaldım o ayrı :)

Ama elbisemi çok beğenerek giydim. Renk yine hiç aklımda olmayan saks mavisi oldu. Fotoğrafları görünce iyi ki bu renk almışım dedim.


Ayakkabılarım Nine West idi. Yeni almadım. Zaten hepi topu 4 ya da 5 kere giymiştim. Yine onları giydim. Daha önce de giydiğim için açılmıştı ayakkabı iyi oldu. Evet çok yüksek, evet acıyor ama olsun :) o duruşu seviyorum ben. Yine de gece boyunca çıkarmadım. Ama eve giderken arabaya binerken Lale'ye artık dayanamıyorum ve çıkarmak için eğilemeyeceğim dedim. Lale çıkardı sağolsun.


Alyanslarımız & Tektaşım Alyans Kuyumcukent Moda Alyans'tan. Sahibi, ben Kuyumcukent'te çalışırken Yönetim Kurulu Üyemizdi. Seyit Bey'e gittik. İnanılmaz tatlı bir adam. Aynı zamanda üretimi de kendilerine ait olduğu için abartmıyorum 600 model arasından seçtim yüzüklerimizi. Engin hiç karışmadı. 3-5 modele indir seçimini, sonra ben yorum yaparım dedi. Öyle de yaptık çok kolay oldu. Tamam seçerken yaklaşık 1,5 saat boyunca hepsini takıp çıkarmış olabilirim ama alyanslarımız da çok içime sindi :) Fiyatlar modele göre değişiyor, bizimkinde özel bir fiyat oldu, o yüzden bakmanızda fayda var diyorum. Fotoğraf tam yansıtamamış, ortası rose altın aslında.. Tektaş pırlantam ise Damra Pırlanta. Onların bana lekesiz taş vereceğinden emin olduğum için Damra'dan aldık. Fiyatlar taş büyüklüğüne ve berraklığına göre değiştiği ve elbette bu da bana özel fiyat olduğu için alırken sormanız gerekiyor :)
 


 Saçım ve makyajım kızkardeşimin bir arkadaşının tavsiyesi üzerine Bahçeşehir'de Ayhan'a gittik. Kendine güvenen kuaföre önerisini sorarım. Ama beğenmezsem yeniden yapacağını ve bu duruma bozulmayacağını da söylerim. Ayhan için şahane makyaj yapar dediler gidince gördük ki saçı da o yapıyor.. Randevum olmasına rağmen sürekli müşterisi olduğunu düşündüğüm 1-2 kişiyi araya aldı ses etmedim, 3. de dik dik bakınca gelip açıklama yapıp izin istedi. Açıkça şöyle dedim "ok, araya alabilirsin ama benim çıkmam gereken saate yetişmezse şişirmek yok" bu kadar açık söylememi beklemiyor olmalı şaşırdı ama aa elbette öyle bir şey yapmam dedi. Saçımı ilk yaptığında beni neredeyse 40 yaşında gösterdi, Pınar da ben de cık olmadı dedik, bozdu yeniden yaptı, 2. yaptığı saçı beğendik. Aslında saçım kısa ve olabilecek en düzgün topuzu elde ettik. Makyajıma gelince "aman dikkat" takma kirpik taktıracaksanız önceden konuştuğunuzda elinde "orta boy" kirpik olup olmadığını sorun, yoksa benim gibi Large boy kirpiklerle Türkan Şoray gibi dolaşırsınız. Sonra uçlarından keser falan.. Normalde en fazla 2-3 gün içinde çıkar değil mi takma kirpik, benimkileri nasıl yapıştırdıysa 2 haftada ancak çıkabildi. O da artık ben yola yola çıkardım, "aman dikkat" yapıştırıcıyı düzgün ölçüde kullanmasını sağlayın. Makyajım çok güzel oldu, abartılı değildi, hatta herkesin çok beğendiği rujum ruj bile değildi, eline sürdüğü parlatıcının üstüne göz farı döktü, karıştırdı ve dudağıma sürdü. Çok güzel oldu. Yine de "aman dikkat" göz altınıza sürdüğü beyaz fara önemle dikkat ! Sürerken transparan far demişti galiba adına, gündüz bir şey yok ama gece flashlı fotoğraflarda göz altlarınızda beyaz "şeritler" olabilir. Bir rüştü bir ben göz altlarımızı böyle boyarız zaten dedim fotoğrafları görünce... Bir daha hiç bir makyöze o fardan sürdürmeyeceğime eminim. Saç + makyaj + kirpik (dalga geçmiyorum fiyat artıyo) 200 TL civarı, Pınar ödediği için tam hatırlamıyorum, daha fazla da olabilir. Bir daha gider miyim ? Saçım gecenin sonuna kadar hiç bozulmadı, açık havada olmamıza rağmen.. Makyajım da sonuçta kötü değildi. Giderim, ama ne yapacağını ve ne istediğimi tek tek söyleyerek...

kısa kısa dedim ama daha yazmak istediğim çok şey var. Bu bile çok uzun oldu, sabredip okuyan olacak mı bilmem :)

en iyisi 2 post yapayım ben bunu..

mekan (ki çok önemli), fotoğraf, misafirlere dağıttığımız hediyeler, pastam, Pınar ve Lale'yi delirtmem :) daha bunları yazmam lazım. İkisi de düğününde bir organizasyon firmasıyla çalış, biz izinliyiz diyorlar..

neyse şimdilik bu kadar...

:)


9 yorum:

Yasemin dedi ki...

Hayırlı uğurlu olsun inşallah :))

Swotpisces dedi ki...

2.postu sabırsızlıkla bekliyorummmm... :)

Hatice Sahin dedi ki...

Hayırlı olsun,herşeye rağmen sonucun güzel olması resminizden belli.Mutluluklar diliyorum.

çitlembik dedi ki...

Ben coook keyifle okudum her yazin gibi bunu da keske devam etseydin :) bikez daha allah cok mutlu etsin diyorum sedacimm

Zehra GÖRGÜLÜ dedi ki...

Sedacığım :)) hepsini okudum valla. Ayni süreçten yakin zamanda geçince daha bir merakla okudum sen neler yaşadın acaba diye... Bence de daha taz, benim de yazmadigim ne cok detay varmis seninkini okuyunca fark ettim:)) herseye ragmen cok özel bir gün degil mi? Çok mutlu olun balimmm

Adsız dedi ki...

sonuna kadar okudum:)biz kızlar zatenhep meraklıyızdır bu işlere.10 post daha yapsan gene okurum:) son olarakta ömür boyu mutluluk diliyorum

GÜZİN dedi ki...

hayırlı olsun sedacımmm, Allah tamamına erdirsin inşallah:)

Tibetin annesi dedi ki...

tekrar hayırlı olsun canım, çok güzel olmuşsun :)

fenergul dedi ki...

2. postaya mutlaka pastayı unuttuğunu ve Pınarın gidip aldığını ekle :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...