13 Kasım 2016 Pazar

1 sene ara sence de çok değil mi ?

eski yorumları bile yayınlamayı unutmuşum :(
sosyal medyanın kolaylığı, elinde telefon hemen instagram'da bir foto paylaşma rahatlığı burayı unutturdu, kusura bakma blog..

arada esiyor geçmişi gidip okuyorum :) komik oluyor..

çok istedim derin'in her şeyini buraya yazayım, ama olmuyor.. bir yardımcın yoksa sabah kahvaltısını 12'de de yapabiliyorsun.. bazen telefonumun not kısmına yapılacak işleri sıralıyorum, unutmayayım diye, yine de zaman yetmiyor.. çünkü yaptığım her iş derin'den çalınan zaman :( her anını yaşamak istiyorum onun. ya da bir şey istediğinde, işim var sonra demek istemiyorum. süpürge yanımızda dururken biz oyun hamuruyla horoz yapıyoruz. derin gözlerini kısıp, benden çaldığı yapmacık gülüşüyle, bir de sesini incelterek "baksana annee küçücüükk" diyor ya o horozumsu şekle.. varsın evi 2 gün daha süpürmeyeyim..

kızım büyüyor blog, ben de büyüyorum, biz de büyüyoruz. 

derin "seni çok seviyorum" cümlesini söyledikçe kendimize aferin diyoruz, çocuk ne duyarsa onu söyler diyor uzmanlar.. ben demiyorum valla onlar diyo, hiç övmem kendimi ben :)

şükürler olsun çok mutlu, çok pozitif.. hiçbir çocuğa zarar vermeyecek kadar sevgi dolu. parkta çook dayak yiyo :( elinden oyuncağını alıyorlar ses etmiyo, o isteyince vermiyorlar, ne ısrar, ne çirkinleşme, üzülüp oturuyor.. benim içimdeki çirkin deliriyor o anda ama, susuyorum napalım.. yoksa sana vurana sen de şöyle vur kızım diye öğreticem, özgüven açısından çok zararlıymış, duruyorum. ya da ben en iyisi böyle çocukların analarına çirkinleşeyim.. çok net söyleyebilirim, evladı üzülünce insan bin kat üzülüyormuş, hani derler ya ciğerim parçalandı, evladının parmağı çekmeceye sıkışsın (sıkışmasın tabi Allah korusun, benimki lafın gelişi), heh işte o an hissettiğin o ciğerim parçalandının tanımı. tamam itiraf etmeden duramıcam, derin'in oyuncağını izin almadan pat diye elinden alan çocuğa gidip, şimdi derin oyuncağıyla oynasın, sonra sana verir diye elinden çekip aldım. oh.. marifet değil bu yaptığım, ama ben nasıl derin'e o arkadaşının oyuncağı annecim, sen kendi oyuncağınla oyna diyosam, her ana diyebilir, desin. 26 aylık oldu derin. 28 aydır çalışmıyorum demek bu :) ne kadar enteresan değil mi ? ben ve çalışmamak.. dedim ya onun büyümesini kaçırmak istemiyorum. çalışan anneler kızmayın bana olur mu ?

ah ne çok yazmak istediğim şey var, hala emiyor mesela derin, tuvalet eğitiminde yarı başarı sağladık, kakayı söylüyor ama çişi söylemiyor, yemek hiiç yemiyor, vallahi şımarıklık yapmıyorum, makarna ve pilav yiyor sadece, oyun grubu arıyorum mesela, beylikdüzü'nde.. bunların hepsini yazıp fikir almak istiyorum, ama ne zaman ?

öyle işte, uykum da yokken yazayım dedim, aslında başlayınca geliyormuş devamı :) 

gene yazarım inşallah..

3 yorum:

Swotpisces dedi ki...

bloğun tadı hiç bir yerde yok asında. Ara ara yaz bence... :)

Oytunla Hayat dedi ki...

Kocaman olmuş güzellik, saçlara bayıldım özellikle :)))
Minnoş, minnoş ♥

Yazmayı bırakınca öylece kalıyor, ıssızlaşıyor :(
Isınma çalışmaların tam gaz olsun inşallah :)

Elif S. dedi ki...

Seda. Oğlum henüz 5 aylık. Ama çocuğu üzülünce anne bin kat üzülür diyorsun ya. Dünyanın en şımarık çocuğunu yetiştirmekten korkar oldum. Daha şimdiden ık dese istediği önünde mık dese kucakta. Parktaki çocuğa iyi yapmışsın (daha doğrusu annesine). Rahatlıkta Zirve yapan annelere çok kızıyorum. Umarım ben de sessiz kalanlardan olabilirim. Çocuğuma vuran çocuğu kuytu köşede sıkıştırmaktan korkuyorum :)))) daha çok yaz 🤗 :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...